Последња измена 16:00

Кошаркаши Партизана победили Тофаш у Еврокупу

уторак, 08.10.2019. у 22:11
(Фото Ивица Веселинов)

Кошаркаши Партизана победили су на свом терену турски Тофаш са 93:80 (15:27, 30:22, 21:17, 27: 14), у утакмици другог кола Групе Б у Еврокупу и остварили другу победу.

Партизан је предводио Раде Загорац са 26 поена, пет скокова, две асистенције и две украдене лопте. Добру партију приказали су и капитен Новица Величковић 15 поена, седам скокова и четири асистенције, Кори Волден са 12 поена и седам асистенција и Немања Гордић са 12 поена.

Најефикаснији у екипи Тофаша био је Девин Вилијамс са 18 поена и пет скокова, Тарик Филип постигао је 16 поена, осам асистенција и шест скокова, а 16 поена додао је и Ди Џеј Вајт.

Тофаш је од почетка био у вођству, док се Партизан мучио и у нападу и у одбрани. Гости из Турске су већ у првој деоници стигли до двоцифрене предности (9:19), на почетку друге четвртине имали су и плус 14 и ту предност су чували све до финиша полувремена.

Партизан је тада заиграо чвршће у одбрани и захваљујући Загорцу на одмор је отишао са само четири поена заостатка - 45:49.

„Тројкама” Загорца, Волдена и Јарамаза, Партизан је после три и по минута игре у трећој четвртини стигао и до првог вођства на мечу (54:52), али није успео да се до краја те деонице „одлепи” па се у последњу четвртину ушло нерешеним резултатом - 66:66.

Загорац је и на почетку последње четвртине био тај који је „вукао” Партизан и захваљујући њему„црно-бели” су стигли до плус четири (74:70).

Партизан је средином последње четвртине стигао до девет поена предност, а један од заслужних за то био је капитен Величковић. Прво је сјајно одиграо у одбрани, потом је и „закуцао” за 83:74 и то је била најава тријумфа „црно-белих” пред око 10.000 навијача у Арени, преноси Бета.

Изабраници Андрее Тринкијерија до краја меча нису дозволили Тофашу да се врати у меч, играли су добро на обе стране терена и на крају су уписали и другу победу у овогодишњем издању Еврокупа.

У трећем колу, 17. октобра, Партизан игра у Литванији против Ритаса, а Тофаш на гостовању у Венецији.