недеља, 18.08.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 21:59
ПОЛУФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ У ФУДБАЛУ

Тошић спасао „црно-беле”

У реванш утакмици у Нишу Раднички – Партизан 1:1 (0:0). Стојановић у 75. минуту анулирао предност гостију из београдског меча, али је Тошић поготком у 80. минуту донео Партизану пласман у финале
Аутор: Тома Тодоровићсреда, 15.05.2019. у 22:04
Гол вредан финала: Зоран Тошић (Фото И. Веселиновић)

Ниш – Није успео Раднички да се пласира у финале Купа Србије. Сусрет реванша полуфинала са Партизаном на Чаиру је завршен нерешеним резултатом 1:1, иако су нишки фудбалери у 75. минуту дошли до заслуженог и великог вођства. „Црно-бели“ укупним резултатом од 2:1 (први меч у Београду добили са 1:0) иду у финале где ће се на нишком Чаиру састати са Црвеном звездом.

После измењених напада у првих пет минута, у којим је Партизан два пута - после корнера и центаршута Здјелара покушао да угрози Ристића, а Раднички после продора Грбића по левој страни није успео да приђе самом голу, у 5. минуту „црно-бели“ су имали велику прилику да затресу мрежу.

На додавање Рикарда Гомеша са позиције десног крила Тошић је послао одличну лопту пред гол домаће екипе, али је ударац Данила Пантића са 5-6 метара отишао тик поред десне стативе Радничког.

У отвореној игри између ове шансе гостију и 20. минута лопта је више била на средини терена, а из такве игре изабраници Ненада Лалатовића вребали су прилику да што опасније атакују на гол Стојковића.

Чинило се да ће домаћи фудбалери више учинити у 16. минуту, али је Грбић у срцу казненог простора Партизана одгурнут и није успео да прими лопту. Публика је тражила најстрожу казну, али судија Лукић је само одмахнуо руком и игра је настављена без прекида.

Још више узбуђења било је у 24.минуту – млади Ранђеловић примио је лопту искоса на око 30 метара од гола Партизана, пошао напред корак два и изненада распалио по њој.

Права бомба летела је ка десном рогљу гола гостију, али је предосетивши опасност Стојковић одлично одреаговао и у скоку успео да избаци лопту у корнер. И на одмор се отишло при резултату 0:0.

У првим минутима наставка Раднички је кренуо много аресивније и из такве игре у 50.минуту створена је велика шанса за гол. Бондаренко је украо једну лопту гостујућим играчима на средини терена и силовито кренуо ка голу Партизана, а после претрчаних четрдесетак метара са ивице казненог простора упослио је пред голом гостију на левој страни Ранђеловића.

Уследио је шут младог фудбалера искоса, који је голман Владимир Стојковић пошто је кренуо у сусрет и према нападачу домаћих бравурозним скоком у ваздух и уздигнутим рукама „до неба“ успео да скрене у корнер.

Седам минута касније само је лош терен спасао мрежу Партизана – по левој страни после продора центрирао је пред гол госитју Петар Грбић, лопта је прелетела све у одбрани и дошла до Тодоровског.

Преварио је искусни одбрамбени играч домаће екипе Страхињу Павловића, убацио пред гол где се за волеј ударац наместио Лазар Ранђеловић. Али, лопта је одскочила од џомбе баш испред нишког фудбалера тако да није успео да је захвати како је замислио и хтео, и његов ударац завршио је високо изнад гола Стојковића.

Прави гнев Лукић је навукао на себе не досудвши очигледан фаул који се видео из авиона над Хаскићем у 70. минуту, пошто је голгетер првенства преварио двојицу фудбалера Партизана на ивици казненог простора. Само је одмахнуо руком.

Већ у следећем нападу Урошевић, који је упутио центаршут са леве стране, умало није преварио домаћег голмана, јер се лопта уместо ка средини казненог простора изненада спустила према нишпком голу, али је и отишла поред гола.

Није могао судија да спречи домаће у 75.минуту, када се Чаир проломио од одушевљења – Ранђеловић је са десне стране из мртвог угла оштро шутирао ка голу Партизана, лопта се одбила од неког у одбрани гостију и дошла на ноге Саше Стојановића који је умирио и изванредним ударцем са десетак метара савладао Стојковића – 1:0 за Раднички.

Партизан је кренуо истог часа на све или ништа и исплатило се „црно-белима. У 80.минуту Рикардо Гомеш искористио је смушеност домаћих и са леве стране ниско по земљи послао лопту пред гол домаћих, где се нашао Тошић и савладао Ристића – 1:1.

Стадион на Чаиру. Гледалаца: око 7.000. Стрелци: Саша Стојановић у 75. за Раднички, a Тошић у 80.минуту. Судија: Лазар Лукић (Београд). Жути картони: Црномарковић, Тодоровски (Раднички), Стојковић, Милетић, Илић (Партизан)

РАДНИЧКИ: Ристић 7, Ђорђевић 6,5, Панков 7, Црномарковић 7, (од 82. Никодијевић-), Тодоровски 6,5, Бондаренко 7, (од 68. Риота Нома 6,5), Дринчић 6,5, Саша Стојановић 7, Хаскић 6,5, Грбић 7(од 74. Петровић-), Ранђеловић 7.

ПАРТИЗАН: Стојковић 7,5, Милетић 7, Остојић 6,5, С. Павловић 6,5, Урошевић 6,5, Шћекић 7, Здјелар 7, Тошић 7 (од 88.Смиљанић-), Л.Павловић 6,5 (од 80. Илић -), Пантић 6,5, Рикардо Гомеш 7.